środa, 15 maja 2013

Sztuka Kupowania Zapachów

Każda kobieta kocha zapachy, perfumy lubi sprawdzać, testować. Dlatego ważne jest aby wybrać tą najlepszą, tą idealną. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zapachów, jedne droższe, tańsze, kwiatowe, cytrusowe, korzenne itp. Jak wybrać ten jedyny, która by do nas pasował, by odzwierciedlał nasz charakter, temperament?? Poniżej przedstawiam ogólne zasady postępowania przy testowaniu zapachów w drogeriach, a w następnym wpisie zajmę się konkretnymi zapachami (moimi ulubionymi).

Kupić idealną perfumę, z własnego doświadczenia wiem, że to nie takie proste zadanie. często wybieramy zapach, który nam się podoba na kimś, jednak nie bierzemy pod uwagę, że na Nas mogą pachnieć inaczej. Dlatego najlepiej osobiście wybrać się do drogerii i sprawdzić jakie zapachy nam odpowiadają i do nas pasują.

Zmysł węchu szybko się męczy.związku z tym do drogerii wybrać się rano, gdy jesteśmy wypoczęci. W czasie jednej wizyty najlepiej sprawdzić (testować) nie więcej niż 3- 4 zapachy. Każdym spryskać inne miejsce - np. nadgarstki, zgięcia ręki oraz przeguby dłoni. Można użyć również testerów (pasków), często dostępnych w drogeriach. Odświeżyć węch możemy za pomocą ziaren kawy. Jeżeli znajdują się w perfumerii to warto z nich skorzystać.Również można udać się na chwilę na świeże powietrze w celu odświeżenia węchu.

Istotne jest, żeby po spryskaniu się wybranym zapachem (testerm) odczekać kilka, aby ulotniła się alkohol. wówczas można sprawdzić jak pachnie wybrany produkt.

Należy pamiętać, że skóra ciepła i tłusta trzyma zapach lepiej. W związku z tym warto natłuszczać skórę. Można również nakładać zapach warstwowo, czyli używać żelu pod prysznic, balsamu do ciała z tej samej lini co perfumy.  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i każdy zostawiony komentarz. Proszę, nie bądź anonimem, podpisuj się! Jeśli nie masz konta Google, możesz napisać komentarz jako "Anonimowy". Podpisz się jednak w treści wiadomości. Zapraszam ponownie będzie mi bardzo miło.