piątek, 3 maja 2013

Sezon Na Gładką Skórę !!!Nadchodzi sezon na gładką skórę. Obecnie istnieje wiele metod i sposobów usuwania niepotrzebnego owłosienia. Bez problemu wybierzesz tę, która Ci najbardziej przypadnie do gustu. 


Laser
Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest najdroższym sposobem, ale za to najskuteczniejszym. Efekt można już uzyskać po kilku zabiegach (w cenie ok. 300 zł.za okolice bikini i łydek). Zabieg wykonuję się urządzeniem emitującym światło o znacznej energii, które niszczy  mieszki włosowe. Gładka skóra utrzymuje się kilka lat.

Dlatego proponuję inne, mniej radykalne i tańsze sposoby usuwania zbędnego owłosienia.

Golenie
To najłatwiejsza, najszybsza i najtańsza metoda usuwania włosków. Maszynka ścina je przy samej skórze. Dlatego należy ułatwić jej golenie przy pomocy żelu lub pianki. Zabieg należy powtarzać po 2-3 dniach. Skóra może ulec podrażnieniu a nawet skaleczeniu- należy zachować ostrożność. Włosy odrastają grube i ciemniejsze. 
Pianka Venus ok. 8 zł
Maszynki BIC 4 sztuki ok 12-14 zł

Krem
Krem to tzw. depilator chemiczny, który rozpuszcza włosy na powierzchni skóry. Najlepiej przed pierwszym stosowaniem zrobić próbę na niewielkiej powierzchni skóry, gdyż może zdarzyć się, że dany preparat podrażni skórę. Po kilku minutach od nałożenia należy usunąć krem wraz z owłosieniem (zazwyczaj szpatułka jest dołączona do kremu). Zabieg jest powtarzany co 4-5 dni. 
Krem do depilacji okolic bikini BIELENDA ok.13- 16 zł

Wosk
Sposób ten jest bolesny i wymaga wprawy. Na samym początku należy ogrzać plastry ciepłem dłoni, następnie mocno przycisnąć do ciała. Plastry usuwa się mocnym szarpnięciem pod włos. Im dłuższe włosy tym większy ból. Włosy odrastają po 2-3 tygodniach, przerzedzone i znacznie słabsze. 
Cukrowy wosk do depilacji twarzy JOANNA ok. 15 zł

Depilator
Urządzenie to usuwa włosy wraz z cebulkami. Depilatory posiadają nakładki masujące, chłodzące, których zadaniem jest zmniejszyć ból. Najlepiej depilować się po ciepłej kąpieli, która zmiękcza naskórek. Gładka skóra utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Najtańsze depilatory można już kupić za nie co ponad 100 zł. 
Depilator REMINGTON ok 199 zł

Nawilżanie skóry
Nie ważne jaką metodę się wybiera, zawsze należy pamiętać, że podrażniona skóra wymaga regeneracji i nawilżenia. Po zabiegu skórę powinno się umyć ciepłą wodą, osuszyć i zastosować balsam, który powinien zawierać kojące witaminy A i E lub panthenol. 
Balsam/ Mleczko do ciała GARNIER ok 15-20 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i każdy zostawiony komentarz. Proszę, nie bądź anonimem, podpisuj się! Jeśli nie masz konta Google, możesz napisać komentarz jako "Anonimowy". Podpisz się jednak w treści wiadomości. Zapraszam ponownie będzie mi bardzo miło.